Leandro Fresco & Rafael Anton Irisarri „La Equidistancia”

Rafael Anton Irisarri nigdy nie miał problemu z zespołowym działaniem. Doskonałym tego przykładem jest projekt The Sight Below. O ile tamta muzyka była efektem syntezy doświadczeń twórczych, o tyle na płycie nagranej razem z Leandro Fresco jest ona wynikiem zderzenia dwóch osobowości. W efekcie powstał intrygujący album, którzy od razu stał się jednym z moich ulubionych wydawnictw A.D. 2017.

Utwory na płycie zbudowane są na podobnej zasadzie. Z głębokich tekstur tła wyłania się zwiewna melodia. Tak jest w otwierającym płytę Cuando El Misterio Es Demasiado Impresionante, Es Imposible Desobedece. Tak jest również na jej końcu w świetnym Un Horizonte En Llamas. To zabrzmi patetycznie, ale dla takich momentów czystego piękna słucham ambientu i prowadzę tego bloga. Pomiędzy wymienionymi utworami umieścili cztery intrygujące utwory, w których panowie starają się rozszerzać i modyfikować przyjętą formułę grania i wychodzi im to całkiem nieźle.

W tym projekcie czuć ogromne doświadczenie obu twórców. Melodie tworzone przez Fresco razem z sound designem Irisarriego i produkcyjnym wsparciem Taylora Deupree (ambientowy dream team!!!) tworzą spójną i wciągającą całość. Więcej takich kolaboracji poproszę!

A Strangely Isolated Place, 10 kwietnia 2017

Posłuchaj: https://astrangelyisolatedplace.bandcamp.com/album/la-equidistancia