Recenzja książki: Krótka historia kuratorstwa

Recenzja książki: Krótka historia kuratorstwa
05-07-22 | Książki

W książce Krótka historia kuratorstwa autor przedstawia krótką historię kuratorstwa sztuki i całego świata z nim związanego. Książka podzielona jest na sekcje, które obejmują różne tematy, takie jak historia kuratorstwa, artyści i książki artystyczne. Zawiera również sekcję o tym, jak zostać kuratorem sztuki.

Hans Ulrich Obrist opowiada o tym, jak kuratorzy na przestrzeni czasu zmienili się z kolekcjonerów w osoby, które są ekspertami w swojej dziedzinie i rozumieją niuanse różnych ruchów artystycznych.

To książka o świecie sztuki i o tym, jak zmieniał się na przestrzeni wieków. Książka opowiada o tym, jak kuratorzy stali się ważniejsi niż artyści w świecie sztuki, ponieważ są odpowiedzialni za wybór prac, które będą pokazywane w muzeach, galeriach i innych przestrzeniach publicznych.

Książka porusza wiele różnych tematów, w tym:

  • Co sprawia, że jest dobrym kuratorem?
  • Jakie wyzwania stoją przed kuratorami?
  • Jak technologia wpłynęła na kurację?
  • Jaka jest rola artysty w dzisiejszym społeczeństwie?

Ta książka jest obowiązkowa dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak pracują kuratorzy i jaka jest ich rola w świecie sztuki. To także świetna lektura dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak myślą artyści i jak tworzą swoje prace.


Post dodany przez Amelia7