Wywiad z muzykiem ambientowym i poetą

Wywiad z muzykiem i poetą
09-08-22 | Wywiady

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami to świetny sposób na poznanie branży i zdobycie wglądu w to, jak prowadzone są zespoły. Ale ważne jest, aby pamiętać, że bycie muzykiem to coś więcej niż tylko gra na instrumencie. Potrzeba wiele czasu, praktyki, ciężkiej pracy i poświęcenia, aby odnieść sukces. Więc chociaż wywiady z muzykami są dobrym sposobem na zdobycie informacji, ważne jest również, aby pamiętać o tym, czego chcesz od wywiadu. Czy chcesz uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące ich procesu lub kariery? Czy chcesz informacji na temat ich ulubionego sprzętu lub piosenek? A może chcesz, żeby opowiedzieli o przebiegu swojej kariery? Jakiekolwiek są Twoje cele, ważne jest, aby znać je przed rozpoczęciem wywiadu, abyś mógł odpowiednio ułożyć swoje pytania.

Jak muzyk powinien przygotować się do wywiadu?

Muzyk powinien mieć solidne zrozumienie procesu wywiadu i czego się spodziewać. Powinni być przygotowani do rozmowy o ich muzycznym tle, ich podejściu do nauczania i ich wizji przyszłości. Powinni być również przygotowani do rozmowy o swoich mocnych i słabych stronach oraz wyzwaniach. Muzyk powinien być również przygotowany do rozmowy o tym, jak zaczął grać muzykę i co motywuje go do kontynuowania gry.

Ważne jest, aby muzycy byli autentyczni, szczerzy i prawdziwi, gdy odpowiadają na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Powinni być również przygotowani do odpowiedzi na wszelkie pytania, które zostaną im zadane. Ważne jest również, aby muzycy podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawiali wrażenie pewnych siebie.

Muzyk nigdy nie powinien czuć się naciskany lub popędzany podczas rozmowy. Jeśli czują, że są grillowani, mogą powiedzieć prowadzącemu rozmowę, że potrzebują przerwy. Powinien również zapytać, czy może poświęcić kilka minut po zakończeniu rozmowy na zebranie myśli przed kontynuowaniem procesu, jeśli tego potrzebuje.


Post dodany przez Amelia7