Recenzja albumu Micromelancolié – No respect for grace and virtue

Recenzja płyty: Micromelancolié – No respect for grace and virtue
14-08-22 | Muzyka

Nowy album Micromelancolié – No respect for grace and virtue, to zdecydowane odejście od muzyki ambient, do której jesteśmy przyzwyczajeni. To jest muzyka awangardowa, która wykorzystuje niekonwencjonalne podejście do tworzenia melodii.

Album jest podróżą przez umysł Micromelancolié poprzez serię winiet. Utwory są przedstawione jak seria krótkich historii, z których każda ma swój własny temat i nastrój. No Respect for Grace and Virtue to album, który najlepiej odbierać jako całość, a nie jako pojedyncze utwory. Album jest konceptualnym projektem, który eksploruje tematykę muzyki jako punktu odniesienia do ludzkiego życia.

Na tym albumie nie ma wokali, ale są dźwięki, które prawdopodobnie będą nieznane większości słuchaczy. Dźwięki te są zazwyczaj organiczne i naturalne, takie jak gongi wiatrowe czy wodospady. Melodie są często dysonansowe, co może być szokujące dla niektórych słuchaczy, którzy nie są przyzwyczajeni do tego stylu muzyki. Mimo eksperymentalnego charakteru, nowy album Micromelancolie jest przystępny dla większości słuchaczy, a szczególnie może się podobać osobom lubiącym sztukę abstrakcyjną.


Post dodany przez Amelia7